Wakacyjny klimat w Mrzeżynie

Co roku wiele osób decyduje się na wypoczynek nad morzem, z uwagi na wspaniałe kąpieliska i niezwykle atrakcyjną przyrodę Pomorza. Mimo coraz większej popularności zagranicznych kurortów, ośrodki nad Bałtykiem mają sporą rzeszę wiernych fanów. Na przyjezdnych czekają tu niesamowite widoki, majestatyczne wydmy, nadmorskie lasy, oraz liczne rezerwaty przyrody, obejmujące bogate ekologicznie tereny podmokłe. W nadbrzeżnych miastach i wioskach takich jak Mrzeżyno powstała solidna baza noclegowa, przygotowana na przyjęcie letników.

Chyba w każdej miejscowości leżącej nad brzegiem morza największą atrakcję turystyczną stanowi plaża. Również Mrzeżyno nie zawodzi pod tym względem, zapraszając gości na piaszczyste, przyjemne wybrzeże. Mrzeżyńskie riwiery znajdują się po obu stronach delty rzeki Rewy. Wokół ujścia leżą łachy pokryte drobnym, jasnym piaskiem, na którym znakomicie można wypocząć, ciesząc się słońcem, wiatrem i morską wodą. Dodatkowym atutem miejsca są wspaniałe widoki. Przy ujściu leży port, który funkcjonuje do dzisiaj. Z uwagi na bliskość Bałtyku, w kurorcie panuje korzystny mikroklimat, który szczególnie korzystnie wpływa na stan dróg oddechowych. Tutejsze powietrze zawiera sporą ilość jodu i soli, które dezynfekują i regenerują układ oddechowy, oraz wzmacniają tarczycę.

W dodatkowym oczyszczaniu nadmorskiej atmosfery pomaga pasmo lasu, który ciągnie się poza plażami. Gdzieniegdzie można również zobaczyć wyniosłe wydmy, których wysokość dochodzi nawet do kilku metrów. Na kąpielisku powstała cała infrastruktura wypoczynkowa z noclegami, a chętni mogą nawet wypożyczyć sobie leżak czy parasol. Na gości czekają także przebieralnie i toalety, oraz parę atrakcji dla dzieciaków. Nieopodal funkcjonują kawiarenki i lodziarnie obsługujące plażowiczów, Z uwagi na bliskość portu, w którym przez długie lata miała swoją bazę Polska Marynarka Wojenna, ta atrakcyjna plaża nie jest jeszcze przeludniona i można na niej wypocząć we względnej ciszy i spokoju.

Wszystkich letników, którzy mają tu wykupione noclegi, Mrzeżyno zaprasza do wypoczynku na pięknych plażach nad Rewą. Wokół kąpielisk ciągną się zalesione wydmy, a na gości czekają punkty gastronomiczne oraz sympatyczna atmosfera i niezwykłe widoki. Wszyscy, którzy wybierają się latem nad Bałtyk, powinni wziąć pod uwagę właśnie Mrzeżyno.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>