Rewa nie tylko dla spokojnych

Rewa jest maleńką miejscowością położoną w województwie pomorskim na Kaszubach. Wieś ta, bez wątpienia jest fantastyczną opcją na odpoczynek dla ludzi, którzy kochają ciszę, spokój oraz piękne widoki, a przy okazji nie chcą wydać fortuny, jednak nie tylko dla ceniących sobie spokojny wypoczynek. Rewa oprócz plaż, zatoki, wysepek oraz paru innych, to miejsce doskonałe do spędzenia czasu w nieco bardziej aktywny sposób. Miejscowość ta to przede wszystkim doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, a zwłaszcza windsurfingu oraz kitesurfingu. Mieszczą się tutaj liczne szkoły, które oferują naukę tych sportów w dobrych cenach. Warto spróbować, gdyż atrakcja taka dostarczy nam bez wątpienia niezapomnianych wrażeń, a w połączeniu z pięknymi widokami podbije także nasze serca. Wieś ta to także możliwość skorzystania z rejsu łodziami wycieczkowymi, którymi płynąc dotrzemy między innymi do Zamku Sobieskiego czy też niemieckiej torpedowni (https://pl.wikipedia.org/wiki/Torpedownia).

Jak każda nadmorska miejscowość, Rewa to także kuchnia wyróżniająca się od tych w innych regionach naszego kraju. Możemy tutaj rozkoszować się smakami dań z przeróżnych owoców morza, w lokalach, których jest naprawdę sporo. Po całym dniu wrażeń, zwiedzaniu oraz zbliżeniem się do sportów wodnych, warto dobrze odpocząć. Nie będziemy mieli z tym problemu, gdyż miejscowość ta oferuje nam dość dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Rewa to domki letniskowe, ośrodki wczasowe, pokoje gościnne, a nawet wille. Dobra lokalizacje oraz przystępne ceny sprawią, że zechcemy zostać tutaj na dłużej. Jeśli pogoda i temperatura dopiszą, możemy także pokusić się na spędzenie jednej nocy na plaży. Należy jednak pamiętać, że o tyle o ile sam nocleg na plaży nie jest zakazany, o tyle rozbijanie namiotów oraz rozpalanie ognisk na niej już tak. Warto zapoznać się z obowiązującymi zasadami nocowania na plaży jeśli nie chcemy spotkać się z niemiłą niespodzianką w postaci mandatu.

Rewa jest niewielką miejscowością, która pomimo to przyciąga turystów. Nie bez powodu, odnajdziemy tutaj cisze i spokój, jakiej, niestety, ale brakuje nam w wielu turystycznych miejscach. Możliwość długich spacerów, zbliżenie się do natury, lecz także oferta aktywnego spędzenia czasu, w połączeniu z dobrą bazą noclegową (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,rewa,0.html) w naprawdę niskich cenach, sprawiają, że przyjeżdżamy tutaj bardzo chętnie. Rewa jest fantastyczną opcją dla tych z nas, którzy pragną choć na chwilę uciec od pędu życia codziennego oraz wielkich miast.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>