Podlasie – miejsca mocy

Podlasie to wyjątkowo piękny region Polski. Dodatkowo, z racji swojego położenia może on poszczycić się wyjątkową różnorodnością kulturową, a nawet historyczną. Ta swoista odrębność całego województwa sprawia, że ciężko tu o miejsce, w którym nie ma odciśniętego piętna historii. Warto wybrać się na Podlasie, by poczuć tętniącą życiem przyrodę i uderzające piękno kultywowanych od wieków tradycji. Obok atrakcji, Podlasie ma do zaoferowania także miejsca, o których trudno przeczytać w standardowych przewodnikach turystycznych.

Miejsca mocy

Miejsca, w których występuje wysoki poziom pozytywnego promieniowania, a więc takiego, gdzie wyczuwalne są szczególnego rodzaju wibracje, nazywane są miejscami mocy. Są to punkty, w których ludzie szybciej wracają do zdrowia, lepiej i sprawniej regenerują się nasze ciała oraz poprawia wydolność umysłowa.
Na terenie Podlasia, w miejscu o tajemniczym oznaczeniu „495”, znajduje się wyjątkowo zagadkowy punkt na mapie. Już od pierwszego spojrzenia łatwo dostrzec, że dzieje się tu coś niezwykłego. Ułożenie występujących tu drzew, w szczególności dębów oraz sosen sprawia, że od wejścia można mieć wrażenie wyjątkowości. Dodatkowo, jest szczególnie duże nagromadzenie głogów oraz dzikich grusz. W centrum tego miejsca znajduje się ułożony z głazów o różnej wielkości system. Pod warstwą próchnicy z kolei można odkryć kolejny system utworzony z nieco mniejszych kamieni. Osoby o podwyższonej wrażliwości, przy ustawieniu się w odpowiednim punkcie będą wyczuwały wibracje. Stan ten może powodować odprężenie, ale także może przynieść lekkie oszołomienie i zachwiania równowagi. Warto tu zaznaczyć, że układ kamieni pełni funkcję zapory, która zabezpiecza wejście do wnętrza kręgu osób szczególnie wrażliwych.

Według legendy, miejsce mocy było w zamierzchłej przeszłości punktem, w którym swój kult uprawiali pradawni Słowianie. Według lokalnych wierzeń miało to być miejsce, gdzie wtajemniczone osoby przepędzały złe moce i chroniły plemię przed wrogami. Trzeba jednak pamiętać, że miejsce to posiada swoją energię nie wskutek odprawianych tu dawniej rytuałów. To kult odbywał się z uwagi na niezwykłe właściwości tego punktu. Warto skorzystać z bogatej oferty, jaką daje baza noclegowa Podlasia i odwiedzić między innymi właśnie to niemal magiczne miejsce, gdzie sama planeta Ziemia chce dzielić się swoją mocą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>