Pienińskie atrakcje turystyczne

Pieniny to dosyć rozległy teren, na którym znajduje się wiele niezwykle ciekawych atrakcji turystycznych, które koniecznie należy zobaczyć. Wybierając się jednak w te rejony, warto na zwiedzanie poświęcić kilka dni, w związku z czym należy sprawdzić, jak wygląda tutaj baza noclegowa. Na szczęście, jeśli chodzi o odpowiednie noclegi, to Pieniny to można bez problemu polecić –  znajdziemy tu lokum, takie jak przykładowo ośrodek wczasowy, pensjonat, prywatne kwatery lub gospodarstwo agroturystyczne.

Najważniejszą atrakcją znajdująca się w Pieninach jest przede wszystkim Pieniński Park Narodowy, który został utworzony w 1932 roku. Do dyspozycji turystów jest około 35 km szlaków, które prowadzą nie tylko na Trzy Korony, ale również w inne niezwykle urocze miejsca, z których można podziwiać przepiękne krajobrazy. W znajdujących się na terenie tego Parku Narodowego lasach można podziwiać przeróżne gatunki roślin oraz zwierząt, które tworzą niespotykany nigdzie indziej krajobraz.

Kolejnym przystankiem, na którym warto się zatrzymać są słynne Trzy Korony, czyli najwyższy szczyt Pienin Środkowych, z którego można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki zarówno na góry, jak i przepływający przez Pieniny Dunajec. Zwolennicy zabytków również powinni znaleźć coś interesującego, gdyż w Pieninach znajduje się jedna z najsłynniejszych budowli sakralnych, a mianowicie Czerwony Klasztor. Ciekawostką tej budowli jest to, iż jej nazwa pochodzi od koloru nieotynkowanych ścian, które pierwotnie były wykonane z czerwonej cegły. W dawnych czasach Klasztor zmagał się nie tylko z licznymi najazdami, ale również z pożarem, przez co zaczął powoli podupadać. Na przełomie lat 50. oraz 60. ubiegłego wieku budynek odrestaurowano, dzięki czemu obecnie można go zwiedzać przez cały rok. W Krościenku, Szczawnicy oraz w Sromowcach znajduje się również wiele budynków kościelnych, które również można zwiedzić, ponieważ tworzą one historię tego niezwykłego miejsca.

Każda osoba, która chciałby się wybrać w Pieniny, z pewnością nie będzie się nudzić. Liczne zabytki, a także atrakcje turystyczne przyciągają do tego miejsca tysiące turystów. Do Pienin można przyjechać zarówno latem, jak i zimą, gdyż przez cały rok można tutaj spędzić miło czas, spacerując po okolicznych wzniesieniach lub zjeżdżając na nartach z pobliskich stoków.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>