Panoramy beskidzkich Gorlic

Na północy Beskidu Niskiego leży sobie przepiękna, malownicza miejscowość – Gorlice. Jej panorama, zanim jeszcze wjedziesz do miasta, rozpościera się daleko przed nami, a przy odpowiednim świetle za dnia sprawia, że miejsce to wygląda jak z bajki. W takim mieście niejeden chciałby odpocząć, niejeden chciałby zregenerować swoje siły, zwłaszcza po ciężkim czasie w pracy. To rewelacyjnie miejsce na urlop, a przekonują o tym tysiące pozytywnych komentarzy innych użytkowników internetowych – turystów, którzy to miejsce już zwiedzili.

Część Beskidu Niskiego, na której znajdują się Gorlice, nazywana jest także Beskidem Gorlickim. Warto wybrać się na najwyższy szczyt w tej okolicy i z niego spojrzeć na przepiękną panoramę tej miejscowości – aczkolwiek szczyt ten za wysoki nie jest. Jest nim wzgórze Musiałówka (www), wysokie na 379 metrów nad poziomem morza. Raczej nikt nie powinien odczuć zniechęcenia przed podróżą, spowodowanego potencjalną wysokością – na taki szczyt z łatwością wespnie się nawet kilkuletnie dziecko. Gorlice to świetna miejscowość na wypoczynek dla każdego. Coś dla siebie znajdzie tutaj podróżujący samotnie turysta, rodzina z dziećmi, zakochane pary, a nawet bardziej lub mniej zorganizowane grupy przyjaciół. Choć góry do wysokich nie należą, pięknych krajobrazów nam tutaj nie zabraknie.

Każdego roku miejscowość jest odwiedzana przez niemałą liczbę turystów – warto więc rezerwować miejsca na pobyt z umiarkowanym wyprzedzeniem czasowym. Noclegi w Gorlicach (www) to zdecydowany komfort i dość niska cena, dzięki czemu w ostatecznym rozrachunku naszych wakacji wychodzimy na plus. Dodatkowo baza noclegowa została tu ostatnio powiększona, rozbudowana, więc łatwiej jest o warunki, które nas usatysfakcjonują podczas wakacji.

W Gorlicach nie możemy narzekać na brak ciekawych miejsc, jakie koniecznie musimy odwiedzić. Grzechem byłoby nie zwiedzić pięknego, schludnego, symetrycznego rynku. Znajduje się też tutaj wiele ciekawych nieruchomych zabytków, takich jak synagoga żydowska, cmentarze wojenne, cmentarz żydowski czy cały kompleks pałacowy, który do małych zdecydowanie nie należy. W tej miejscowości nie zabraknie ciekawych miejsc, dlatego warto wszystkie je poznać, włączając zapoznanie się z bogatą historią owych miejsc.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>