Nowęcin – spełnienie marzeń niejednego wczasowicza

Nie ma dwóch identycznych miejscowości, podobnie jak nie ma dwóch takich samych ludzi. Nawet jeśli dwie miejscowości mogą w jakiś sposób się ze sobą kojarzyć, to wciąż będzie wiele je różnić. Nie każda miejscowość nadmorska posiada te same atrakcje, zważywszy, że każdy region to nieco inna historia i kultura – nie każdy był rdzennie polski, nie na każdym obszarze mieszkali Niemcy, a już na pewno nie na każdym obszarze mamy do czynienia z kultura kaszubską. Do miejscowości, które wyróżniają się nad polskim morzem, należy między innymi Nowęcin. Jest to średniego rozmiaru wieś, otwarta na turystów nie tylko w sezonie, ale także poza nim – bo jesień, wiosna, a nawet zima nad morzem prezentują się na swój sposób wyjątkowo i oryginalnie.

Miejsce do spania [➛http://meteor-turystyka.pl/noclegi,nowecin,0.html] w Nowęcinie są wybierane przez turystów już od lat i znane ze swojej konkurencyjnej ceny, ponadto baza noclegowa pozwala w trakcie sezonu skorzystać z zakwaterowania tysiącom spragnionych udanego urlopu wczasowiczom. Zdecydowanie w miejscowości tej nie braknie spokoju, ciszy oraz miejsc, w które warto jest wybrać się i napawać pięknem i wyjątkowością przyrody. W miejsca takie dostać możemy się albo piechotą, rowerami, albo nawet konno, jako że w miejscowości tej funkcjonuje ciekawa (ze względu również na architekturę) stadnina konna, utrzymana w dość dawnym stylu. Miejsca te, które koniecznie trzeba tutaj zobaczyć, to na przykład piękny, atrakcyjny zameczek, którego część pochodzi z XV wieku – dziś utworzono w nim hotel, w którym warto się zatrzymać. Dookoła zameczka istnieje przepiękny park, który pozwala zrelaksować się i nacieszyć oczy starannym, pięknie utrzymanym widokiem. Warto oczywiście wybrać się także nad Jezioro Sarbsko. Wędkowanie, albo chociaż zwykła przechadzka, pozwoli nam skutecznie skupić się na wrażeniach dostarczanych przez tutejszą przyrodę, a na pewno także oderwać się od rzeczywistości.

Nowęcin to bez dwóch zdań cicha wieś, przytulna, w której liczyć można na spokój i ciszę, jak na balsam dla duszy. Niedaleko Nowęcina położona jest inna miejscowość, Łeba, która jest niemalże centrum i ważnym ośrodkiem tej okolicy, w której odbywają się liczne imprezy i wydarzenia kulturalne, związane ze sztuką i nie tylko, na terenie której znajdują się trzy kąpieliska morskie, z których warto byłoby skorzystać w czasie upalniejszych dni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>