Na wakcyjny wypoczynek do Dźwirzyna

Dźwirzyno to jedna z nadmorskich miejscowości, wyróżnia się jednak na tle innych wyjątkowo szeroką plażą. Jest miejscem na wypoczynek zarówno dla osób wypoczywających z dziećmi, jak również dla tych, którzy po prostu chcą odetchnąć od zgiełku miasta wśród malowniczych krajobrazów lub spędzić urlop na uprawianiu różnego rodzaju sportów.

Jakie konkretnie atrakcje czekają na osoby chcące tu wypocząć? Podobnie jak w przypadku większości miejscowości leżących nad Bałtykiem najważniejszym punktem jest plaża. Jak już wspomniano jest ona bardzo szeroka – miejscami sięga nawet 40 m, nie ma zatem problemu ze znalezieniem miejsca do rozłożenia koca i plażowania w taki sposób, by nie przeszkadzać innym wczasowiczom. Oczywiście w morzu wyznaczono kąpielisko, w którym można bez obaw się kąpać. Aby dostać się na dźwirzyńską plażę, należy przejść przez las sosnowy, który oddziela ją od miejscowości, jednakże spacer jest wyjątkowo przyjemny.

Amatorzy wodnych sportów poza zażywaniem morskich kąpieli powinni wybrać się także nad jezioro Resko Przymorskie. Nad akwenem znajdują się wypożyczalnie sprzętu, który uprzyjemni czas spędzany nad wodą, między innymi rowerki wodne oraz wiosłowe łodzie. Wspomniane jezioro jest także świetnym miejscem do uprawiania nieco innej aktywności, tj. windsurfingu czy kitesurfingu. Usytuowana została tu także przystań – w tym miejscu można podziwiać łodzie oraz kutry rybackie, również stamtąd w sezonie wakacyjnym można wyruszyć w rejs statkiem po Bałtyku.

Osoby lubiące wypoczywać aktywnie, jednak chcące spróbować swoich sił także w innych sportach, nie tylko wodnych, mogą wybrać się do Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji. W tym miejscu można korzystać z boisk do gier zespołowych czy pola do mini golfa. Na miejscu znajduje się również plac zabaw, który uprzyjemni pobyt najmłodszym wczasowiczom.

Większość osób z pewnością przyzna, że wypoczywając w Dźwirzynie nie można narzekać na brak atrakcji. Żeby móc korzystać z możliwości, jakie daje ta miejscowość, warto zatroszczyć się o znalezienie zakwaterowania – można wynająć domek letniskowy, pokój w willi lub pensjonacie czy prywatną kwaterę (np. w serwisie meteor) – baza wypoczynkowa w miejscowości jest spora, można tam znaleźć noclegi na każdą kieszeń.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>