Muzea w Karpaczu

Karpacz jest jednym z najchętniej wybieranych ośrodków wczasowych w Sudetach. Nic dziwnego, bo jest to całkiem duże miasto, oferujące turystom wiele atrakcji, w którym można też skorzystać z oferty bardzo rozbudowanej bazy noclegowej. Miasto leży u podnóża Śnieżki – najwyższego szczytu w całych Karkonoszach. Jest to miejsce, gdzie wybiera się prawie każdy turysta, który odwiedza Karpacz. Ale w okolicy znajdziemy też wiele innych górskich szlaków oraz atrakcji turystycznych, które warte są naszej uwagi.

Karpacz jest chętnie wybierany przez miłośników narciarstwa. Zimą działa tu kilkanaście tras zjazdowych o różnym poziomie trudności. Te najdłuższe i dostosowane do zaawansowanych narciarzy znajdziemy przede wszystkim w Kompleksie Narciarskim Śnieżka. Działa tam też wyciąg krzesełkowy oraz kilka orczykowych. Przy większości tras działają też szkółki narciarskie, wypożyczalnie sprzętu i cała niezbędna infrastruktura. Trasy są dodatkowo dośnieżane i oświetlone, tak że możemy na nich szaleć do późnych godzin wieczornych.

W Karpaczu znajdziemy kilka muzeów, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest Muzeum Karkonoskie Tajemnice, działające przy ulicy Mickiewicza. Powstało ono całkiem niedawno, a w jego wnętrzach możemy zapoznać się z wieloma legendami i historiami dotyczącymi tych gór, m.in. historią poszukiwaczy minerałów albo Ducha Gór. Warto się też wybrać na ulicę Kolejową, gdzie działa Muzeum Zabawek w Karpaczu. Obejrzeć tu można liczne zabawki, kukły i inne eksponaty, zebrane na przestrzeni lat. Założycielem muzeum jest twórca Wrocławskiego Teatru Pantomimy, Henryk Tomaszewski. Natomiast na ulicy Kopernika funkcjonuje Muzeum Sportu i Turystyki. Można tutaj obejrzeć duże zbiory związane ze sportami zimowymi, które uprawia się w rejonie Karpacza. Duża ekspozycja dotyczy też samej historii turystyki oraz sportu ze szczególnym uwzględnieniem rejonu Karkonoszy.

Po zwiedzaniu można skorzystać z oferty bazy gastronomicznej. W mieście znajdziemy wiele restauracji i kawiarenek, gdzie można miło spędzić czas. Na gości czeka także wiele miejsc, które oferują noclegi [http://meteor-turystyka.pl/noclegi,karpacz,0.html] . Karpacz ma doskonałą bazę noclegową, na którą składa się kilka większych hoteli i pensjonatów oraz ośrodków wczasowych, a także liczne prywatne kwatery, gdzie wynajmiemy pokoje lub pensjonaty o każdej porze roku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>