Kościelisko – dla kochających Tatry

Kościelisko – to przepiękna, podhalańska wieś turystyczna, położona w powiecie tatrzańskim w województwie małopolskim, posiadająca wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Stanowi idealną bazę wypadową w inne regiony, bądź atrakcyjne zarówno pod względem przyrodniczym, jak i historycznym miejsca.

Baza noclegowa jest zdolna pomieścić dużą ilość spragnionych udanego wypoczynku turystów – ofert jest bez liku i zdecydowanie można w nich wybierać! Noclegi w Kościelisku to najlepszy wybór dla tych, którzy planują zwiedzić Tatry (pomysły na nocleg – Kościelisko – meteor-turystyka.pl). Jakie atrakcje czekają na nas w okolicach? Znajduje się tu między innymi kilka ciekawych parków linowych, wśród których możemy wymienić Park Linowy Trollandia oraz Złota Grań, które znajdują się na szczycie Gubałówki i prezentują się nad wyraz atrakcyjnie. Ci, którzy uwielbiają wędrówki po górach, koniecznie powinni wybrać się na Drogę pod Reglami, która jest typową ścieżką spacerową, prowadzącą przez przepiękne okoliczności przyrody na przedgórzu Tatr Zachodnich. Podobno każdy z turystów, który zdecydował się podążać tą trasą, cieszył się w zupełności przepięknymi widokami – dlatego jest to coś, co bardzo polecamy tym, którzy cenią sobie takie wędrówki.

W Tatrach nie zabraknie nam też jaskiń – polecamy zobaczyć zwłaszcza grotę Miętusię, która charakteryzuje się największą w całej Polsce rozciągłością horyzontalną wykalkulowaną na 1150 metrów. Nie zabraknie również atrakcji dla tych, którzy lubią podziwiać piękną architekturę – w Kościelisku warto jest zobaczyć kościół jezuitów „Na Górce”, który został zbudowany na przełomie XIX i XX wieku. Nie zabraknie też muzeów – do jednych z nich, szczególnie wartych uwagi, należy Muzeum Stylu Zakopiańskiego, noszącego imię Stanisława Witkiewicza – jest to niepowtarzalne miejsce usytuowane w przepięknej dzielnicy Zakopanego, w którym poznamy historię stylu zakopiańskiego, przejawianego w budownictwie oraz zdobnictwie podhalańskich górali. Mało kto wie, że styl ten był odpowiedzią na pojawiające się wtedy style szwajcarskie oraz tyrolskie – styl zakopiański był pierwszym oficjalnym stylem polskim tego rodzaju.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>