Czaplinek – spokojne miejsce na wakacje

Na terenie północno- zachodniej Polski, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie drawskim i pomiędzy jeziorami Drawsko i Czaplino znajduje się małe miasto znane na pewno świetnie wśród żeglarzy, a mianowicie- Czaplinek. Miejscowość ta jednakże nie tylko świetnie nadaje się do żeglowania, lecz również na wakacje dla każdego. Dlaczego? Przede wszystkim należy wspomnieć, że Czaplinek charakteryzuje dobrze rozwinięta baza kwaterunkowa [Czaplinek ➤ posortowane noclegi meteor]. Tutaj nie będziemy mieć żadnego problemu ze znalezieniem jakiegokolwiek typu noclegu. Zarówno miłośnicy namiotów, jak i przyczep campingowych, a także spokojnych noclegów w pensjonatach znajdą tutaj odpowiednie dla siebie miejsca. Warto jednak podkreślić, że choć w ostatnim momencie także coś znajdziemy, to warto jednak do poszukiwań zabrać się wcześniej tak, aby zarezerwować najkorzystniejsze cenowo oferty. W Czaplinku nie ma także problemu z wyżywieniem. Możemy stołować się u niektórych gospodarzy, w restauracjach albo przygotowywać posiłki samemu, sklepy spożywcze są dobrze zaopatrzone. A jakie atrakcje znajdziemy w tej miejscowości?

Oprócz żeglarstwa możemy spróbować tutaj także windsurfingu oraz nurkowania. To świetne pomysły szczególnie dla osób, które lubią adrenalinę i przygodę. Warto jeszcze dodać, że w tych jeziorach woda jest czysta zatem nadają się one do kąpieli. Czystość wód docenią także na pewno wędkarze, tu panuje urodzaj na wiele gatunków ryb! Znakomitą atrakcją jest również rejs stateczkiem pasażerskim po jeziorze Drawsko. Jest to idealny moment na zrelaksowanie się i podziwianie przyrody. Warto także wybrać się na słynny spływ kajakowy rzeką Drawą, to z pewnością będzie emocjonujące przeżycie dla każdego. Jeśli zaś chcemy samodzielnie wybrać się na kajaki czy łódkę nie ma problemu. Wystarczy skorzystać z usług jednej z wielu wypożyczalni. Należy także powiedzieć nieco słów o pięknie tutejszej przyrody. Okoliczne tereny słyną z tego, że rośnie tu wiele przeróżnych gatunków roślin naczyniowych, znajdują się piękne, bogate w olchy lasy oraz że bytuje tu wiele gatunków ptaków. Najlepiej jest podziwiać owo przyrodnicze bogactwo podczas spaceru albo przejażdżki rowerowej jedną z czterech ścieżek przyrodniczych wytyczonych na terenie Drawieńskiego Parku Krajobrazowego. Nie można także zapominać o zabytkach. W Czaplinku i okolicy znajdziemy kościoły, zamki i pałace, które znakomicie nadają się na zwiedzanie w pochmurne, deszczowe dni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>