Bajkowe oblicze Kazimierza Dolnego

Na wakacje czy dłuższy urlop zazwyczaj możemy sobie pozwolić tylko raz w roku. Dlatego też warto dobrze wybrać cel naszej podróży, aby jak najlepiej wykorzystać wolny czas. To, co zazwyczaj jest najważniejsze przy planowaniu miejsca na wyjazd to nocleg, wyżywienie i oczywiście możliwość dogodnego dojazdu. Wszystkie te kryteria spełnia Kazimierz Dolny. Piękne miasto, liczące 3000 mieszkańców, położone w województwie lubelskim, sąsiadujące z Nałęczowem (więcej – http://wikipedia.org/) i Puławami. Baza noclegowa tego miasta to liczne hotele, kilka obiektów SPA, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, kwatery prywatne, gościnne gospodarstwa wiejskie, a także kempingi i pola namiotowe (lista noclegów – http://meteor-turystyka.pl/). Zaplecze gastronomiczne to kilkanaście doskonałych restauracji, bary, pizzerie, miejsca, w których można zjeść smaczny obiad, a także piwiarnie, herbaciarnie i winiarnie.

Kazimierz Dolny to skarbnica zabytków historycznych, przepiękne tereny sprzyjające długim spacerom, to miejsce, w którym kultura, sztuka i historia idą w parze. Nie ma w Polsce chyba drugiego takiego miasta, które łączyłoby te wszystkie cechy tak blisko siebie. Zwiedzając zabytki starego miasta, na pewno natkniemy się na jakiegoś artystę przy sztaludze albo rzeźbiarza tworzącego swe dzieło. Kawałek za miastem wejdziemy w inny tajemniczy świat. Świat wąwozów. Niesamowite wrażenie jak kadr z „Opowieści z Narnii”. Nie ma chyba nikogo, kto nie zachwyciłby się takimi bajkowymi widokami.

W mieście, zwłaszcza w okresie letnim ciągle coś się dzieje. Festiwal Sztuki Filmowej, koncert muzyki żydowskiej i wiele innych atrakcyjnych imprez, które przyciągają liczne rzesze turystów. Trudno jest słowami opisać, jak piękne jest to miasto. Niezdecydowanych może przekona to, że rocznie Kazimierz Dolny odwiedza przeszło milion gości, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Większość z nich przyjeżdża kolejny już raz i na nowo odkrywa uroki tego miasta. Wszyscy zgodnie mówią, że Kazimierz jest miastem, w którym czas się zatrzymał. Kiedy spacerując wąskimi uliczkami miasta, widzimy ludzi siedzących na ławeczkach, którzy nigdzie się nie spieszą i mają czas na pogawędki to jak obrazek z lat dwudziestych naszego wieku. Tutaj każdy może odpocząć, znaleźć wytchnienie od codzienności, poczuć ten fantastyczny klimat, za którym później tęskni się aż do następnego przyjazdu, bo jest to miejsce, w które się powraca.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>