Artystyczne Gorce – inspirujący wyjazd

Artyści od wyjazdów oczekują o wiele więcej od klasycznego turysty, w końcu cały czas są w pracy i szukają inspiracji w dosłownie każdym momencie. Nie ma więc nic dziwnego, że większość zwyczajnie wyjeżdża w miejsca, w których nie ma turystów, ponieważ dzięki temu mogą znaleźć w sobie nowe pokłady weny. Jeśli takie miejsca są dla nas inspirujące, warto wybrać Gorce. Jest to popularne wśród miłośników gór pasmo, które w dalszym ciągu oferuje dzikość i piękne widoki, niezniszczone przez dużą ilość turystów, jak to często bywa w przypadku klasycznych kurortów turystycznych. Decydując się na taki wyjazd, nie możemy zapomnieć zabrać ze sobą aparatu, aby sfotografować piękno najwyższego szczytu tych gór, czyli Turbacza.

Nazwa pasma wywodzi się prawdopodobnie od słowa "gorzeć", co miało związek z pozyskiwaniem polan śródleśnych metodą żarową. Możemy się jej doszukać już w roku 1254. W niektórych aktach używany jest także termin Górce, co mogłoby się wiązać z niewysokimi szczytami w tym paśmie.

Artyści mają zazwyczaj ogromne wymagania, jeśli chodzi o takie elementy jak chociażby baza noclegowa. Jeśli potrzebujemy specjalnego traktowania i szwedzkiego stołu z rana w hotelowej restauracji, możemy zapomnieć o tym wspaniałym miejscu, ponieważ spotkamy tu jedynie pensjonaty i niewielkie agroturystyki. W pewnym sensie jest to ciekawe i wspaniałe, ponieważ możemy poznać zupełnie inny standard i spokojnie wypocząć. Wszystkie oferty znajdziemy pod hasłem 'nocleg Gorce'.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>